Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області Міністерства юстиції України

Герб Полтавщини
36014 м. Полтава, вул. Соборності, 45, (0532) 56-28-60, uprjustpoltava@just.gov.ua

Віртуальна громадська приймальня - Правова консультація

Запитання №163

Добрий день!!!
Якщо бувший чоловік за три роки розлучення сплатив лише за один рік аліменти,а потім почав платити раз в півроку за один-два місяці лише для того,щоб на нього не відкрили кримінальну справу.Чи є можливість стягти з нього борг по аліментам??? Чи може виконавча служба заставити його сплатити борг,чи відпрацювати на громадських роботах(бо в нього відмовка,що ніде не працює,хоча дітям,коли хочуть їсти,від йього не легше)???Дякую!!!

Шабаева-Сарапуу Світлана Григорівна / 19.02.2011 /

Відповідно до вимог Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» № 2623-IV від 02.06.2005 (в редакції Закону № 2823-VI від 21.12.2010), а саме статті 12, держава охороняє і захищає права та інтереси дітей під час вчинення правочинів щодо нерухомого майна.

Неприпустиме зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під час вчинення будь-яких правочинів щодо жилих приміщень.

Органи опіки та піклування здійснюють контроль за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав та інтересів дітей.

Для вчинення будь-яких правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування. Посадові особи органів опіки та піклування несуть персональну відповідальність за захист прав та інтересів дітей при наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, яке належить дітям.

Державні та приватні нотаріуси при посвідченні правочинів щодо житла, перевіряють за довідкою, виданою відповідним органом, склад сім’ї та реєстрацію проживання за цією адресою. У разі відчуження майна, яке належить неповнолітньому, або право користування яким мають малолітні, неповнолітні діти, нотаріуси витребують дозвіл органу опіки та піклування на таке відчуження.

© 2008-2017 Всі представлені на WEB-сайті Головного територіального управління юстиції у Полтавській області оперативні дані і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи. При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на web-сайті, посилання на джерело інформації обов’язкове.