Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області Міністерства юстиції України

Герб Полтавщини
36014 м. Полтава, вул. Соборності, 45, (0532) 56-28-60, uprjustpoltava@just.gov.ua

Державні виконавці готові застосовувати до неплатників аліментів нові санкції

10 серпня 2018

10 серпня в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області відбулася спільна нарада за участі представників судів, прокуратури та пробації. На засіданні обговорили питання щодо формування практики притягнення боржників до адміністративної відповідальності за несплату аліментів у вигляді суспільно корисних робіт.

«Наприкінці серпня вступає в дію другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває, який значно посилює відповідальність батьків, що ухиляються від сплати аліментів, тож необхідно мобілізувати усі сили, щоб якомога ефективніше використовувати надані державою важелі впливу та ліквідувати таке ганебне явище, як  заборгованість зі сплати аліментів», - наголосила в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар`я Бриндак.

Заступник начальника з питань виконавчої служби – начальник Управління Державної виконавчої служби Віталій Коноз проаналізував роботу державних виконавців області за шість останніх місяців – період дії закону #ЧужихДітейНеБуває. Так, державними виконавцями стягнуто 139 147 920 грн на користь  21 593 дітей Полтавщини, з них 51 710 055 грн стягнуті у зв’язку із застосуванням до боржників заходів, передбачених частинами 9 та 12 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».Всього, за час дії нововведень, державними виконавцями стягнуто понад  122 млн грн, що становить 88% від загальної суми, стягнутої по виконавчих провадженнях даної категорії.

Обговорили і питання застосування нових санкцій, що почнуть діяти наприкінці серпня цього року. Саме тоді запроваджується система фінансових санкцій для батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині: 20% пені нараховуватимуть на суму заборгованості, якщо сукупний розмір боргу перевищує суму відповідних платежів за рік, 30% - якщо заборгованість сягає двох років і 50%  - за наявності боргу зі сплати аліментів за 3 роки. За злісне ухилення від суспільно корисних робіт неплатників аліментів притягуватимуть до кримінальної відповідальності. Засуджені зобов`язані будуть працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

Проаналізували і практику застосування суспільно корисних робіт до боржників та окреслили проблеми, що виникають у цій сфері.

Усі нововведення другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває покликані підвищити рівень відповідальності батьків за належний розвиток їхніх дітей.

1-3.jpg

2a.jpg

2v.jpg

3-0.jpg

4-0.jpg

5-0.jpg

6-0.jpg

7.jpg

12.jpg

© 2008-2018 Всі представлені на WEB-сайті Головного територіального управління юстиції у Полтавській області оперативні дані і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи. При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на web-сайті, посилання на джерело інформації обов’язкове.