Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області Міністерства юстиції України

Герб Полтавщини
36014 м. Полтава, вул. Соборності, 45, (0532) 56-28-60, uprjustpoltava@just.gov.ua

122 млн грн на користь стягувачів – результати роботи органів ДВС Полтавщини в першому півріччі 2018 року

6 липня 2018

6 липня в ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція заступника начальника ГТУЮ у Полтавській області з питань державної виконавчої служби - начальника Управління ДВС Віталія Коноза. Він підбив підсумки роботи виконавчої служби області за І півріччя. Акцентував увагу журналістів на якості виконання виконавчих проваджень. Протягом 6 місяців цього року на користь стягувачів перераховано 112 мільйонів гривень. Левову частку цих надходжень становлять стягнення заборгованості по аліментах – понад 106 млн грн надійшло на користь 21 326 дітей. Такі результати – це ефективність дії закону #ЧужихДітейНеБуває.

Розповів Віталій Коноз і про новації ухваленого Верховною Радою України другого пакету законів, що  посилюють відповідальність неплатників аліментів, збільшують мінімальний рівень фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запроваджують пільги і стимули для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Також серед новацій:

- запровадження системи фінансових санкцій для батьків, які не сплачують аліменти протягом 1-го, 2-ох, 3-ох років – 20%, 30% та 50% від суми боргу;

 - якщо заборгованість чиновника перевищить 12 місяців – це буде підставою для його звільнення;

 - звільнення дітей від обов’язку утримувати батьків у випадку несплати ними аліментів понад 3 роки;

- заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників;

- збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин;

- адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних робіт; - Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт у вигляді позбавлення волі до 2 років;

- скорочення з 6 до 4 місяців строку заборгованості для використання всіх обмежень першого закону;

- використання всіх обмежень першого закону до боржників, які мають 3 місяці боргу перед хворою дитиною чи дитиною інвалідом.

Віталій Коноз відповів на запитання журналістів і представників громадських організацій та подякував їм за активну співпрацю.

 1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

© 2008-2018 Всі представлені на WEB-сайті Головного територіального управління юстиції у Полтавській області оперативні дані і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи. При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на web-сайті, посилання на джерело інформації обов’язкове.