Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області Міністерства юстиції України

Герб Полтавщини
36014 м. Полтава, вул. Соборності, 45, (0532) 56-28-60, uprjustpoltava@just.gov.ua

Який порядок організації та проведення голосування на виборчій дільниці?

Відповідно до Закону України „Про вибори Президента України” при  проведенні  голосування  на  виборчій  дільниці  член дільничної  виборчої  комісії  на підставі списку  виборців   по відповідній  виборчій  дільниці  за  умови  пред'явлення виборцем одного із наступних документів, що  посвідчує  його особу та громадянство, а саме:
    
1)  паспорта громадянина України;
    
2)  паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
    
3) дипломатичного паспорта;
    
4)  службового паспорта;
    
5) посвідчення особи моряка;
    
6)  посвідчення члена екіпажу;
    
7)  військового   квитка   для   військовослужбовців строкової служби;
    
8)  тимчасового посвідчення громадянина України;
    
9)  картки  (довідки)  установи виконання покарань і слідчого ізолятора,  що  повинна  містити: прізвище,  ім'я,  по  батькові, число,  місяць,  рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи, - для осіб, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах,видає виборцю один виборчий бюлетень для голосування.
       
Виборець розписується  за отримання виборчого  бюлетеня у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня та у списку  виборців. Член  дільничної виборчої  комісії,  який  видає виборчий  бюлетень,  вписує  свої прізвище  та  ініціали  і  розписується  у  визначеному  місці  на виборчому  бюлетені  та  контрольному  талоні.  Робити на виборчих бюлетенях будь-які позначки забороняється.
 
Виборець може  перебувати  у  приміщенні  для  голосування протягом часу, необхідного для голосування.

Виборчі  бюлетені  заповнюються виборцем особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється  присутність інших осіб.  Виборець,  який внаслідок фізичних  вад  не  може  самостійно  заповнити  виборчий бюлетень,  має  право  з відома голови або іншого члена дільничної виборчої  комісії  скористатися  допомогою  іншого  виборця,  крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів.

Виборець не має права передавати  свій  виборчий  бюллетень іншим  особам.  Отримання  виборчого бюлетеня від інших осіб (крім уповноваженого  члена  виборчої  комісії,  який  видає  бюлетені), заохочення   або  змушування  шляхом  підкупу,  погроз  або  іншим способом виборців до передачі бюлетеня іншим особам забороняється.

У  виборчому  бюлетені  для  голосування  виборець  робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост Президента України, за якого  він  голосує.  Виборець  може  голосувати  лише  за  одного кандидата або не підтримати жодного кандидата на  пост  Президента України.  У  разі  непідтримання жодного кандидата виборець робить позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті  напроти  слів:  "Не  підтримую жодного кандидата на пост Президента України".

Виборець опускає заповнений виборчий  бюлетень  у  виборчу скриньку. Виборець, який не може внаслідок фізичних вад самостійно опустити їх до виборчої скриньки,  має право з відома  голови  або іншого члена дільничної виборчої комісії доручити зробити це іншій особі  у  своїй присутності,  крім   членів   виборчої   комісії, кандидатів   на пост Президента України, їх  довірених  осіб, офіційних спостерігачів.

У разі пошкодження виборчої скриньки під  час  голосування виборча  скринька опечатується головою і не менш як трьома членами виборчої комісії,  які є представниками різних кандидатів на  пост Президента  України,  у спосіб, що унеможливлює вкидання виборчих бюлетенів.  Ця виборча скринька  зберігається  в  приміщенні  для голосування в полі зору членів комісії та інших осіб, присутніх на виборчій дільниці під час голосування відповідно  до  вимог  цього Закону, і не використовується до закінчення голосування.

У   разі  якщо  виборець,  заповнюючи  бюлетень, допустив помилку,  він має право невідкладно звернутися з письмовою  заявою до  члена виборчої комісії,  який видав йому виборчий бюлетень,  з проханням видати  йому  інший  виборчий  бюлетень.  Член  виборчої комісії  видає  інший  виборчий бюллетень у порядку, встановленому частиною першою статті 76 Закону України „Про вибори Президента України”,  тільки в обмін на зіпсований, про що робить  відповідну  позначку  в  списку  виборців напроти прізвища виборця  і  розписується.  Зіпсований виборчий  бюлетень  негайно погашається як невикористаний,  про що складається акт. Зіпсований і погашений виборчий бюлетень при підрахунку голосів  враховується як  невикористаний  і запаковується разом із контрольним талоном у пакет з невикористаними виборчими бюлетенями.

О 20 годині голова дільничної виборчої  комісії  оголошує про  закінчення голосування,  після чого мають право проголосувати лише  виборці,  які  перебувають  у  приміщенні для  голосування. Продовження голосування після часу,  встановленого частиною першою ст. 75 Закону України „Про вибори Президента України”, а саме після 20.00 години, не допускається. Після виходу з приміщення для голосування останнього виборця  приміщення зачиняється і в ньому залишаються тільки члени комісії та особи, яким  Законом України „Про вибори Президента України” надано право бути присутніми на засіданні виборчої комісії.

На виборчій дільниці,  утвореній на судні, що перебуває в день  виборів  у  плаванні  під  Державним  Прапором України,  на полярній станції України, дільнична виборча комісія може оголосити голосування закінченим раніше часу,  визначеного  частиною  першою статті  75    Закону України „Про вибори Президента України”,  якщо  в  голосуванні  взяли участь усі виборці,  включені до списку виборців. Підрахунок голосів на таких дільницях  проводиться  одразу  після  оголошення  про  закінчення голосування у порядку, встановленому цим Законом.

              
Начальник Великобагачанського
районного управління юстиції                                                                                                            О.Почеп 

            
    

© 2008-2017 Всі представлені на WEB-сайті Головного територіального управління юстиції у Полтавській області оперативні дані і документація носять інформаційний характер і не можуть використовуватись як офіційні документи. При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на web-сайті, посилання на джерело інформації обов’язкове.